Šveđani uzvratili hrvatskim rukometašima

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je u pripremnoj utakmici u Rijeci od Švedske s 33:32. Šveđani su tako uzvratili Hrvatskoj na poraz od prije četiri dana u Poreču.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica u kojoj su izabranici Slavka Goluže dominirali gotovo cijeli susret. Hrvatski rukometaši vrlo brzo stigli su do prednosti koju su održavali sve do posljednjih deset minuta. Tada dolazi do malog pada u hrvatskoj igri i Švedska je u posljednjim minutama stigla do minimalne prednosti.

Pobjednički pogodak postigao je Kim Andersson minutu prije kraja. Hrvatska je imala priliku barem izjednačiti, ali u posljednjim sekundama udarac Denisa Buntića obranio je švedski vratar.

Najbolji u hrvatskim redovima bili su Zlatko Horvat, Ivan Ćupić i Blaženko Lacković sa po pet pogodaka, a Švedsku je predvodio Niclas Ekberg sa šest pogodaka.

Izabranicima Slavka Goluže bio je to posljednji pripremni susret uoči nastupa na Olimpijskim igrama.